2022. gada 1. augusts

Erasmus+ projekta ID-Pro noslēguma tikšanās.


Erasmus+ projekta ID-Pro noslēguma tikšanās.
ID-Pro partnerība ir tikusies pēdējā, koordinatora MUNDUS vadītā sanāksmē Saragosā, lai dalītos ar projekta rezultātiem un nodrošinātu projekta nākotni un ilgtspēju.

19. un 20. jūlijā ID-Pro partneri sarīkoja projekta noslēguma sanāksmi Saragosā (Spānijā). Tikšanās mērķis bija dalīties ar projekta gala rezultātiem, pārdomāt visu sadarbības procesu un vienoties par turpmākajām aktivitātēm, kas nodrošina projekta ilgtspēju. Šī projekta partnerību veido 4 nevalstiskās organizācijas: Mundus (Spānija), LEAP Sports (Skotija), CESIE (Itālija) un Centrs MARTA (Latvija)

ID-Pro projekta galvenais mērķis bija atvieglot darbu pedagogiem, jaunatnes darbiniekiem, izglītības vadītājiem un atbalsta personālam, kuri strādā mobilitātes projektos gan Erasmus+ programmas, gan citu starptautisko mobilitātes programmu ietvaros. ID-Pro ir izveidojis protokolus, lai novērstu un risinātu mobinga un vardarbības situācijas, ar kurām var saskarties ikviens jaunietis dažādos mobilitātes projektos. Liekot uzsvaru uz to, ka mobings atstāj ilgtermiņa negatīvas sekas uz bērnu un jauniešu labbūtību, vēl ir daudz darāmā, lai mobinga, vardarbības un diskriminācijas situācijas tiktu izskaustas gan lokāla un nacionāla, gan starptautiska jaunatnes darba kontekstā. 

Galvenais projekta rezultāts ir ceļvedis iekļaujošu mobilitāšu veidošanai, ko var lejupielādēt šeit. Tāpat ir izveidots iekļaujošas komunikācijas rokasgrāmata, ko izmantot, plānojot un īstenojot mobilitātes, izglītojošas aktivitātes un darbu ar jauniešiem. Šo dokumentu var lejupielādēt šeit.

Jaunieši ir pelnījuši vidi, kur jebkura incidenta (mobings, vardarbība vai diskriminācija) gadījumā par projektu atbildīgais personāls var rīkoties efektīvi un iedarbīgi, radot piemērotu vidi mācībām un personīgajai izaugsmei. Vidi, kur visi incidentā iesaistītie var saņemt nepieciešamo atbalstu un padomu, lai to atrisinātu pozitīvi vai vismaz ar vismazāko negatīvo ietekmi. Līdz ar to efektīvu protokolu izveide ne tikai palīdz preventīvi novērst vai risināt minēto problemātiku, bet arī veicina kvalitāti darbā ar jaunatni kopumā. 

Kvalitāte darbā ar jaunatni nozīmē ne tikai efektīvu rīcību problēmsituācijas risināšanā, bet arī prevencijas pasākumu paradzēšanu un skaidru rīcības protokolu izstrādi. Tāpēc šajā projektā tika izveidoti profilakses, rīcības un starpniecības vai samierināšanas protokoli, kas ir pietiekami elastīgi, lai tos pielāgotu jaunatnes mobilitātes projektu dažādajai realitātei.


Vairāk par projektu: https://asociacionmundus.com/strategic-partnerships_2413/mundus-projects/id-pro_3466/
Article posted by Madara Mazjāne
See more
MARTA Panel Discussion During #CSW67
Advocacy

MARTA Panel Discussion During #CSW67

A panel discussion organized by MARTA took place at the NGO Forum and Civil Society Meeting in New York last week. The NGO forum took place from March 5-17 in parallel with the meeting of the 67th UN Commission on the Status of Women. At this event, the MARTA Center provided a safe space to hear the empowering stories of activists and...

2023. gada 22. marts Read more
Supporting Mental Health and Well-being of Youth Workers and Helping Professionals through non-formal educational tools
Youth programs

Supporting Mental Health and Well-being of Youth Workers and Helping Professionals through non-formal educational tools

The Erasmus+ “Heartland” Project has come to a close. "Heartland" was a unique initiative that combines outdoor experiential education, cultural mediation and mindfulness with art expression to help professionals build resilience and overcome challenges in their personal and professional lives. “Youth workers and...

2023. gada 20. marts Read more