Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


80932

MARTAs Iedvesmas brīvdienas
13.09.2017


PAGRIEZ SEJU PRET SAULI UN ĒNAS KRITĪS TEV AIZ MUGURAS / sakāmvārds

Rīga, 2017. gada augusts

Sākotnēji iecere par Centra MARTA organizētām kopīgām vasaras brīvdienām gan MARTAs speciālistiem, gan mērķtiecīgi izvēlētām klientēm likās pārdroša – profesionālu iebildumu un saprotamu risku dēļ, kā arī piesaistāmā finansējuma dēļ. Taču šobrīd, kad MARTAs Iedvesmas brīvdienas ir aizvadītas, raisot milzīgu gandarījumu un vēlmi šādu praksi attīstīt, nenozīmīgi šķiet izvērtēt gatavošanās bažas. Daudz vērtīgāk ir dalīties piedzīvotajās veiksmēs un nākotnes iecerēs.

Nometnes ieceri īstenot ļāva gan Childhood Foundation finansējums, gan Latvijas privātpersonu un uzņēmumu (Viesistaba Vintage, MADARA Cosmetics) atbalsts, tā radot ļoti personisku, mājīgu un siltu atmosfēru, kas izrādījās viens no ļoti svarīgiem veiksmes nosacījumiem, ļaujot MARTAs klientēm un viņu bērniem justies droši un brīvi. Veidojot Iedvesmas brīvdienu programmu, tās saturs apzināti tika vērsts uz pozitīvas pieredzes un sievišķīgu, iedvesmojošu zināšanu nodošanu pasākuma dalībniecēm, neskarot jautājumus par vardarbību un diskrimināciju. Taču piedzīvotais saskarsmē ar pasākuma dalībniecēm apliecināja, ka, acīmredzot, iedrošinošā vide un MARTAs komandas profesionalitāte, ļāva brīvi runāt par sieviešu dažādo vardarbības pieredzi, daloties gan savstarpēji, gan, uzdodot konkrētus jautājumus lektoriem un MARTAs speciālistiem. Tās bija neierasti atklātas sarunas, kurās ieskanējās daudz smeldzīga humora un pārliecības par iespējām mainīt savu dzīves situāciju.  Sievietes savstarpēji veidoja brīnišķīgu atbalsta sistēmu, parūpējoties gan viena par otru, gan bērniem, uzņemoties arī atbildību par citu sieviešu bērniem un sniedzot atelpu viena otrai.

Bērniem šajās brīvdienās tika piedāvātas dažādas radošas nodarbes, taču visiecienītākās izrādījās it kā pavisam ikdienišķas lietas – rotaļas ar suņiem, fiziskas aktivitātes un basas kājas arī pielijušā zālē.

Arī sievietes, protams, novērtējot dažādās darbnīcās sniegtās zināšanas par sievišķības konstruktiem, fizisko veselību, rūpēm par sevi, vislielāko prieku izteica par iespēju garšīgi paēst un sajust, ka “laiks pieder viņām”, ka viņām ir tiesības uz savu privātumu un iespēja būt ārpus mājas un pienākumiem. Sieviete, kura ar 3 bērniem bija ieradusies no vistālākā Latvijas reģiona – Latgales neslēpa, ka Iedvesmas brīvdienas ir vienīgā iespēja izbraukt vasarā no ierastās vides kopā ar bērniem, ka šī ir unikāla iespēja bērniem ieraudzīt Latviju un beidzot parādīt jūru.

Izvērtējot Iedvesmas brīvdienās piedzīvoto, jāsecina, ka šī Centra MARTA līdzšinējā praksē bija jauna pieredze, kura izrādījusies vērtīga ne tikai klientēm, bet arī MARTAs komandai, ka nākotnē ir mērķtiecīgi jāplāno finanšu resursi un iespējas ik vasaru organizēt līdzīgas brīvdienas, iespējams 2 vai 3 nedēļas nogalēs, jo vēlamais dalībnieku skaits nevarētu pārsniegt 7 – 8 sievietes un 8 - 9 bērnus.

Ielādēju...      Atpakaļ