Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


82578

Centrs MARTA, atzīmējot ANO 16 dienas pret vardarbību organizē vairākus nozīmīgus pasākumus gan profesionāļiem, gan plašākai sabiedrībai.
25.11.2017


 

 

ANO 16 DIENAS PRET VARDARBĪBU

2017. gada 25. novembris – 10. decembris

Kā ik gadu 25.novembrī, kad pasaulē atzīmē Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievieti, sākas arī ANO 16 dienu pret vardarbību maratons, kura ietvaros visā pasaulē tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai pievērstu politiķu un sabiedrības uzmanību vardarbības pret sievieti aktuālajiem jautājumiem.

Vardarbība pret sievietēm aizvien ir aktuāls temats, par ko ne vienmēr runājam atklāti kā par noziegumu pret tūkstošiem sieviešu un bērnu, kas ietekmē sabiedrību un valstu labklājību.

Centrs MARTA, atzīmējot ANO 16 dienas pret vardarbību organizē vairākus nozīmīgus pasākumus gan profesionāļiem, gan plašākai sabiedrībai.

Lai pievērstu uzmanību vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē problēmai, jau ceturto gadu Centrs MARTA sadarbībā ar Labklājības ministriju, Somijas, Zviedrijas un Norvēģijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā organizē konferenci, pulcējot dažādu jomu speciālistus, kuri ikdienā strādā ar vardarbības ģimenē gadījumiem.

Konferencē, kura notiks 30. novembrī LR Iekšlietu ministrijā, tiks pārrunāta citu valstu pieredze un prakse, meklēti labākie risinājumi starpinstitūciju sadarbības uzlabošanai saistībā ar pieejamo pakalpojumu efektīvu un mērķtiecīgu nodrošināšanu, tiesiskās aizsardzības piemērošanas praktiskie aspekti un izaicinājumi.


29.novembrī Latvijas tiesnešu mācību centrā notiks tikšanās un diskusija ar Norvēģijā praktizējošu tienesi Jan Atle Hansen par vardarbību ģimenē un tiesiskās aizsardzības pret vardarbību praktisko piemērošanu. Uz diskusiju aicināti Latvijā praktizējoši tiesneši, tiesnešu palīgi un citi jomas speciālisti.


Savukārt Tukuma sociālajā dienestā 29. novembrī un Liepājas sociālajā dienestā 1. decembrī notiks seminārs par sociālā darbinieka lomu vardarbības pret sievieti risināšanā, kurā pieredzē dalīsies Tuire Tikkanena, Oulu (Somija) krīzes centra "Mājas mātēm un bērniem" sociālā darbiniece. 


Liepājā notiks arī filmu vakari un jauniešu diskusijas par cilvēku tirdzniecību un vardarbību vienaudžu vidū, par sociālajām lomām, kas jauniešus pakļauj riskam kļūt gan par upuri, gan par varmāku. Filmu vakari notiks 28. novembrī, 12. un 19. decembrī plkst. 18.00 Liepājas Jauniešu Mājā, Kungu ielā 24. 

Bet zviedru pedagoga un sociologa Pētera Soderstrēma lekcija par vīriešu lomu vardarbības pret sievietēm un bērniem apzināšanā notiks 1. decembrī Rīgā.

Vairāk informācijas: www.marta.lv
      Atpakaļ