Karstais informatīvais tālrunis
8000 2012

ZVANI BEZMAKSASDarba dienās no 10.00 - 18.00

Centrā Marta vari saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu grūtās dzīves situācijās. Piedāvājam sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: centrs@marta.lv!Atbalsti MARTU


Seksuālā bulinga atpazīšana EiropāSeksuālais bulings jeb aizskaršana, kas sastīta, piemēram, ar personas dzimumu vai seksuālo orientāciju, kļūst arvien izplatītāka visā Eiropā un var novest pie veselības problēmām, skolas kavēšanas vai pat pašnāvības. Apsaukāšana par to, ka kādam ir vai nav bijis sekss, pikantu fotogrāfiju izplatīšana bez tajās redzamo personu piekrišanas, baumošana par kāda seksuālo orientāciju – tie ir tikai daži seksuālās aizskaršanas piemēri.

Projekta "Seksuālā bulinga atpazīšana Eiropā" (ASBAE) mērķis ir veicināt 13 -18 gadus vecu jauniešu izpratni par seksuālo aizskaršanu. Vadošais partneris Līdsas Beketa Universitāte Lielbritānijā divu gadu ilgo projektu īsteno sadarbībā ar piecām Eiropas organizācijām – Demetra (Bulgārija), Pepita (Itālija), Papilot (Slovēnija), MARTA (Latvija) un Leap (Lielbritānija).

Projekta pirmajā gadā visās piecās valstīs tiks veiktas fokuss grupu diskusijas ar jauniešiem, savukārt otrajā gadā jaunieši tiks iesaistīt speciālu darbnīcu sagatavošanas procesā, kas darbosies pēc principa „vienaudzis vienaudzim”. Darbnīcu mērķis būs izpratnes vairošana jauniešu vidū par to, kas ir seksuālā aizskaršana. Princips „vienaudzis vienaudzim” nodrošinās zināšanu, prasmju un pieredzes nodošanu nākamajai jauniešu grupai arī pēc projekta beigām.

Projekta aktivitātes līdzfinansē Sabiedrības Integrācijas Fonds.

 
      Atpakaļ